noclegi, restauracje, atrakcje turystyczne
59 842 02 16 59 842 66 57
Bilety lotnicze Bilety promowe Last Minute Kolonie i obozy
Wycieczki autokarowe

AUSTRALIA

Zwiedzanie Melbourne, Great Ocean Road, Dwunastu Apostołów, świętej Góry Aborygenów Uluru, Kings Canyon, Alice Springs, Darwin, Parku Narodowego Kakadu, Brisbane oraz Sydney. Wizyta w Cairns i pływanie na Wielkiej Rafie Koralowej.
Wycieczka do Australii trasą największych atrakcji kraju. Zwiedzanie m.in. intrygujących miast Sydney, Melbourne i Brisbane, a także krainy nurków i surferów - Cairns. Przelot do interioru – Parku Narodowego Uluru ze świętą skałą Ayers Rock, a następnie podziwianie świętej góry Aborygenów Kata Tjuta i spacer po niesamowitym wąwozie Walpa Gorge. Wizyta na północy w tropikalnym Darwin oraz niezwykłym Parku Narodowym Kakadu. Szeroki wachlarz wycieczek fakultatywnych, m.in. do Kurandy czy na Wielką Rafę Koralową.
Melbourne - Great Ocean Road - Uluru - Kata Tjuta - Kings Canyon - Alice Springs – Darwin – Park Narodowy Kakadu - Cairns - Kuranda – Brisbane – Sydney
Wycieczkę do Australii rozpoczniemy od zwiedzania południa kraju - Melbourne i okolicznych atrakcji (klifowe wybrzeże Great Ocean Road, Dwunastu Apostołów). Następnie interior, ze słynną skałą Uluru, świętą górą Aborygenów Kata Tjuta (Mount Olgas) i sąsiadującym wąwozem Walpa Gorge. Wizyta na północy w Darwin oraz tropikalnym Parku Narodowym Kakadu. Przelot na wschodnie wybrzeże do Cairns - krainy surferów i nurków. Czas na plażowanie, kąpiele wodne lub korzystanie z bogatej oferty wycieczek fakultatywnych, np. wycieczka jachtem na Wielką Rafę Koralową lub wycieczka kolejką do Kurandy. Na koniec zwiedzanie Brisbane oraz oczywiście Sydney!
Dzień 1.
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Australii przez jeden lub dwa porty tranzytowe.
Dzień 2.
Przylot do Melbourne w godzinach wieczornych. Odprawa paszportowo-wizowa. Transfer do hotelu. Nocleg.
Dzień 3.
Po śniadaniu wyjście na zwiedzanie stolicy stanu Victoria. Spacer po Southbank, wizyta w Crown Casino (biuro nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne efekty hazardu), Federation Square – niewątpliwie najciekawsze centrum kulturalne Australii z licznymi galeriami i muzeami, wizyta w żywiołowym City, wjazd na taras widokowy Eureka Tower, przejażdżka zabytkowym tramwajem dookoła centrum miasta. Powrót do hotelu. Nocleg w Melbourne.
Dzień 4.
Wcześnie rano wyjazd na Great Ocean Road. Podziwianie najpiękniejszych klifów Australii. Niezwykłe formacje skalne: Dwunastu Apostołów, London Bridge. Wizyta w lesie deszczowym Otway, gdzie zobaczyć można m.in. olbrzymie eukaliptusy i niezwykłe paprocie drzewiaste. W drodze powrotnej do Melbourne dwa przystanki w pięknych miasteczkach Apollo Bay i Lorne będących mekką surferów. Powrót do hotelu późnym wieczorem. Nocleg Melbourne.
dwunastu apostolow, great ocean road, melbourne, australia
Dzień 5.
Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Wylot do leżącego w samym centrum Australii Uluru. Przylot, transfer do bazy globtroterskiej. Zakwaterowanie. Odpoczynek przy basenie. Popołudniu wyjazd do Parku Narodowego Uluru - największego świętego kamienia Aborygenów oraz wizyta w Centrum Kultury Aborygeńskiej. Oglądanie kolejnego spektaklu światłocieni. Podziwianie wytworu natury w promieniach zachodzącego słońca. Fotografowanie kamienia i z kamieniem w tle na różne sposoby. Dla chętnych możliwość zakupu unikalnych malowideł aborygeńskich bezpośrednio u agorygeńskich arytysów. Wieczorem harce wodne w basenie. Błogi sen aż do 5:00 nad ranem…
Przeczytaj też AYERS ROCK - w środku australijskiego buszu
Swieta gora Aborygenow Uluru, Ayers Rock, Australia
Dzień 6.
Pobudka przed świtem. Wyjazd na odkrycie jeszcze innej świętej góry Aborygenów - Kata Tjuta (Mount Olgas) oraz spacer do wąwozu „Walpa Gorge”. Powrót na śniadanie do bazy. Dalej przejazd do Kings Canyon. Zakwaterowanie w bazie globtroterskiej. Odpoczynek po podróży. Wieczorem próba śpiewu chóralnego w scenerii świetlistej poświaty gwieździstego nieba... Nocleg.
katja-tjuta, uluru, australia
Dzień 7.
Po śniadaniu wycieczka piesza wzdłuż gardzieli Kings Canyon. Podziwianie przedziwnego tworu natury w jego najciekawszych punktach. Postoje i popasy radujące ciało i duszę. Spontaniczne, bezwiednie wydawane okrzyki zachwytu. Powrót do bazy około południa przejazd do stolicy interioru - Alice Springs. Zakwaterowanie. Odpoczynek po podróży. Wczesnym wieczorem spacer po „westernowym” miasteczku. Podglądanie nie tak bardzo sennego jakby się mogło wydawać miasteczka na tzw. australijskim Outbacku. Wizyty w klimatycznym pubie, możliwość skosztowania najlepszego piwa w tej okolicy o niezwykle oryginalnym smaku - Great Northern Beer.  Minimalnie chwiejny powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 8.
Po śniadaniu transfer na lotnisko. Wylot na północ Australii, do Darwin. Przylot około południa. Wyjazd do Parku Narodowego Kakadu, należącego do Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zakwaterowanie na skraju parku w Jabiru, a następnie wyjazd na późnopopołudniowe zwiedzanie park. Nocleg.
Dzień 9.
Wczesnym rankiem kontynuacja zwiedzania Parku Narodowego Kakadu. Bezkrwawe safari fotograficzne, podglądanie fauny i flory na wszystkie możliwe sposoby. Powrót do hotelu na śniadanie, a następnie nieśpieszny przejazd do Darwin z podglądaniem atrakcji okolic. Przyjazd do Darwin wczesnym popołudniem. Zakwaterowanie, a następnie zwiedzanie najdalej na północ wysuniętego miasta Australii. Nocleg.
Dzień 10.
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie najważniejszych atrakcji Darwin, po czym przejazd nad Ocean, na plażę i harce wodne. Późnym popołudniem transfer na lotnisko. Wieczorny wylot do Cairns, gdzie gromadzą się globtroterzy i nurkowie z całego świata. Przylot, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg.
Dzień 11.
Korzystanie z uciech plażowych w północnej części Cairns w cieniu palm albo w pełni słońca lub – fakultatywnie – całodzienna wycieczka motorowym jachtem na Wielką Rafę Koralową - podziwianie najpiękniejszej i największej na świecie rafy koralowej z milionami kolorowych ryb i stworzeń morskich, wspaniałości podwodnego świata. Nocleg w Cairns.
nurkowanie-w-okolicach-wielkiej-rafy-koralowej. Cairns, wycieczka Australia
Dzień 12.
Błogiego odpoczynku ciąg dalszy bądź – fakultatywnie – wycieczka kolejką do Kurandy: oglądanie wodospadów i dziwów natury. Powrót do Cairns. Transfer na lotnisko, wylot do Brisbane. Wieczorny przylot. Transfer do hotelu. Nocleg w Brisbane.
Dzień 13.
Śniadanie w hotelu, po czym wyjście na zwiedzanie Brisbane - ogrody botaniczne, spacer po ścisłym centrum oraz rejs tramwajem wodnym po rzece Brisbane, obserwacja licznych atrakcji z pokładu tramwaju. Popołudniu transfer na lotnisko, wylot do Sydney. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie, możliwość wyjścia na podejrzenie nocnego życia miasta. Nocleg w Sydney.
Dzień 14.
Po śniadaniu zwiedzanie Sydney: zespół wysokościowców, podziwianie gmachu słynnej opery, Katedra St. Mary, ogród botaniczny, wizyta w oceanarium. Wjazd na wieżę widokową z obserwacją panoramy miasta. Wieczorem wizyta na Kings Cross – kiedyś dzielnica rozrywki i wszelkiej rozpusty, obecnie hipsterska dzielnica kultury i mniej lub bardziej wytwornych restauracji. Nocleg w Sydney.
Dzień 15.
Dalsze zwiedzanie Sydney, po śniadaniu rejs promem do urokliwej, nadmorskiej miejscowości Manly. Korzystanie z uroków plaży, możliwość kąpieli, spacerów, korzystania z infrastruktury plażowej (kawiarenki, restauracyjki, puby). Powrót do centrum, przejazd na lotnisko. Wieczorny wylot do kraju przez jeden lub dwa porty tranzytowe
Dzień 16.
Przylot do jednego  portów  przesiadkowych.  Przerwa  tranzytowa. Wylot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Chopina w godzinach południowych.
TERMINY:
26.12 – 10.01.2023**
13.01 - 28.01.2023
27.01 - 11.02.2023
10.02 - 25.02.2023
03.03 - 18.03.2023
29.09 - 14.10.2023
27.10 - 11.11.2023
17.11 - 02.12.2023
20.12 – 04.01.2024*
27.12 – 11.01.2024**
* termin świąteczno – sylwestrowy: dopłata 2 260 PLN + 470 EUR
** termin sylwestrowy: dopłata 2 430 PLN + 560 EUR
CENA: 18 630 PLN + 2 540 EUR
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 18 630 PLN płatne na 35 dni przed imprezą
III rata: 2 540 EUR uczestnik zabiera ze sobą
Wycieczka objazdowa o średnim stopniu trudności.
CENA ZAWIERA

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Melbourne - Ayers Rock, Alice Springs – Darwin - Cairns - Brisbane – Sydney – Warszawa.
 • wiza australijska,
 • opieka polskojęzycznego pilota na terenie Australii,
 • transfery lotnisko - hotel - lotnisko,
 • przejazdy wewnętrzne mikrobusem  lub  autokarem
 • zakwaterowanie: hotele i motele 3* (pokoje 2-osobowe z łazienkami); w Kings Canyon (dzień 6.) nocleg w bazie traperskiej (pokoje/domki 4-osobowe, łazienki wspólne),
 • wyżywienie: śniadania na całej trasie,
 • ubezpieczenie TU Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR).

CENA NIE ZAWIERA

 • bilety wstępu i opłaty za wjazdy do parków: 275 EUR
 • zwyczajowe napiwki: ok. 40 EUR
 • pozostałe posiłki (aranżuje pilot)
 • wycieczki fakultatywne wymienione w programie
 • dopłata do pokoju 1-os.: 690 EUR (oprócz noclegu w bazie globtroterskiej pod Kings Canyon – tam pokoje 4 osobowe. Na życzenie w miarę wolnych miejsc, możliwość zakwaterowania w 1- lub 2-osobowym pokoju za dopłatą)

Galeria

 
Almatur Ecco Holiday Ecco Travel Lekier Oasis Tours Centrum Turystyki Oskar Regent Rego-Bis Sun & Fun Szarpie Travel

Informacje oraz ceny opublikowane na stronach www.eskapada.pl nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

do gĂłry