noclegi, restauracje, atrakcje turystyczne
59 842 02 16 59 842 66 57
Bilety lotnicze Bilety promowe Last Minute Kolonie i obozy
Wycieczki autokarowe

NOWA ZELANDIA (wyspa północna i południowa)

Wycieczka na koniec świata. Objazd Nowej Zelandii. Zwiedzanie m.in. Auckland, Rotorua, Jaskini Waitomo, parku geotermalnego Wai-O-Tapu, Parku Narodowego Tongariro, Wellington, lodowców, urokliwego Queenstown, fiordów w Parku Narodowym Fiordland, Mt Cook.
Wyprawa przyprawiająca o szybsze bicie serca! Wycieczka do Nowej Zelandii obejmuje zarówno północną jak i południową wyspę. Przejazd przez najpiękniejsze atrakcje obu wysp i najbardziej niesamowite formacje i okazy natury. Zwiedzanie farmy Hobbiton i wioski Maorysów w Rotorua, wizyta w parku geotermalnym Wai-O-Tapu oraz nad jeziorem Taupo, trekking do Wulkanu Tongariro.  Rejs promem na Wyspę Południową. Tam m.in. pobyt Queenstown, Christchurch, spacer do czoła lodowców Franciszka Józefa i Foxa, rejs po niesamowitych fiordach Zatoki Milford.
Terminy i cena: 
09-02-2023     26-02-2023     14 980 PLN + 2 390 EUR     
02-03-2023     19-03-2023     14 980 PLN + 2 390 EUR     
26-10-2023     12-11-2023     14 980 PLN + 2 390 EUR     
09-11-2023     26-11-2023     14 980 PLN + 2 390 EUR     
23-11-2023     10-12-2023     14 980 PLN + 2 390 EUR     
27-12-2023     13-01-2024     18 700 PLN + 2 750 EUR     
Auckland – Waitomo – Hobbiton - Rotorua - Wai-O-Tapu – Park Narodowy Tongariro -Wellington - Picton – Zatoka Tasmana – Punakaiki - Fox Glacier - Queenstown – Park Narodowy Fiordland - Mt Cook – Jezioro Tekapo – Półwysep Banksa – Christchurch
Podróż do Nowej Zelandii to prawdziwa gratka dla miłośników przyrody i kolekcjonerów pięknych widoków. Zwiedzanie rozpoczniemy od Auckland na Wyspie Północnej. Trasa wycieczki wiedzie przez Waitomo (wizyta w podziemnych jaskiniach), farmę Hobbiton, Rotorua, park geotermalny Wai-O-Tapu z gorącymi źródłami i gejzerami. Następnie trekking do Wulkanu Tongariro, zwiedzanie stolicy Wellington i przeprawa promem na Wyspę Południową. Tam m.in. Zatoka Tasmana, „skały naleśnikowe” w Punakaiki, wycieczki do czoła lodowców w Fox Glacier, Park Narodowy Aspiring, polodowcowe jeziora Wanaka i Hawea. Zwiedzanie Queenstown, rejs statkiem po fiordach Zatoki Milforda (Milfors Sound). Na koniec jeziora Pukaki i Tekapo i odwiedziny w Christchurch.
DZIEŃ 1 – 2.
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Nowej Zelandii przez jeden lub dwa porty tranzytowe.
DZIEŃ 3.
Przylot do Auckland, transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku zwiedzanie największego miasta Nowej Zelandii. Spacer po Queen Street wśród kolonialnych zabytków i współczesnych drapaczy chmur oraz wizyta w słynnej marinie Viaduct, goszczącej regaty „America’s Cup”. Na dobre zakończenie dnia podziwianie panoramy „miasta żagli” ze wzgórza Mt. Eden. Nocleg.
Zwiedzanie Auckland, Nowa Zelandia
DZIEŃ 4.
Rano przyjazd z Auckland do Waitomo, spływ podziemną rzeką w jaskini Waitomo, podziwianie wspaniałych stalagmitów i stalaktytów oraz iskrzących w ciemnościach milionów świetlików! Następnie w drodze do Rotorua postój na farmie Hobbiton – specjalnie dla wielbicieli „Hobbita” i „Władcy Pierścieni”. Nocleg w Rotorua.
DZIEŃ 5.
Zwiedzanie Rotorua i otaczającej miasto krainy zjawisk geotermalnych. Wizyta na farmie i pokaz strzyżenia owiec. Odwiedziny w wiosce Maorysów, którzy umilą czas śpiewem i tańcem. Będzie także okazja do zobaczenia ptaszka kiwi. Po południu piknik nad powulkanicznym Jeziorem Błękitnym i spacer wśród olbrzymich sekwoi w lesie Whakarewarewa. Wieczorem fakultatywnie kąpiele w słynnych gorących źródłach Polynesian Spa. Nocleg w Rotorua.
ptak-kiwi-w-nowej-zelandii
DZIEŃ 6.
Z samego rana wyjazd do parku geotermalnego Wai-O-Tapu – podziwianie gorących źródeł, bulgocącego błota, wielobarwnych jeziorek oraz gejzerów. Następnie postój przy huczącym wodospadzie Huka oraz nad jeziorem Taupo (największym w Nowej Zelandii). Dalszy przejazd na południe w stronę wulkanów Parku Narodowego Tongariro. Po południu spacer na zboczach wulkanu, będący rozgrzewką przed wyzwaniem następnego dnia. Nocleg w wiosce Whakapapa lub okolicy.
wizyta w parku wai-o-tapu, podziwianie gejzerow i goracych zrodel
DZIEŃ 7.
Całodniowa wycieczka do świata „Mordoru” – trekking w scenerii filmowych plenerów Wulkanu Tongariro. Wędrówka pośród pokładów zastygłej lawy, kraterów, wód termalnych, szmaragdowych jeziorek i pięknych zielonych lasów, z ośnieżonymi szczytami w tle. Tereny te posłużyły twórcom ekranizacji „Władcy Pierścieni” jako plan do realizacji najmroczniejszych scen całej trylogii. Fakultatywnie dzień wolny na samodzielne spacery, podglądanie uroku okolicy. Powrót na nocleg do hotelu.
Wulkan Tongariro, Nowa Zelandia
DZIEŃ 8.
Po śniadaniu przejazd dalej na południe do miasta stołecznego Wellington. Po południu zwiedzanie Wellington: centrum biznesowe, parlament, katedra oraz wjazd kolejką do Ogrodu Botanicznego, skąd roztacza się wspaniały widok na miasto położone nad zatoką wśród wulkanicznych wzgórz. Nocleg w Wellington.
DZIEŃ 9.
Po śniadaniu wizyta w nowoczesnym i interaktywnym Muzeum Te Papa. Następnie trzygodzinna przeprawa promem przez Cieśninę Cooka na Wyspę Południową. Przejazd malowniczą trasą wzdłuż Sundu Królowej Charlotty do Nelson. Po drodze możliwość skosztowania miejscowego przysmaku kulinarnego z małżami w roli głównej. Nocleg w Nelson.
DZIEŃ 10.
Do południa - spacer po centrum i odpoczynek nad Zatoką Tasmana. Następnie przeprawa przez górski przełom rzeki Buller - przystanek na przejście po najwyższym moście wiszącym w Nowej Zelnadii. Niedaleko Westport postój na malowniczym przylądku Foulwind - podglądanie tamtejszej kolonii fok. Postój w Punakaiki i spacer pośród niezwykłych formacji "skał naleśnikowych", otoczonych gęstym pierwotnym buszem. Nocleg w Greymount.
DZIEŃ 11.
Przejazd na południe wzdłuż wybrzeży Morza Tasmana. Po przybyciu do Parku Narodowego Westland piesze wycieczki do czoła lodowców Franciszka Józefa i Foxa, które – jako jedyne na świecie – spływają do lasu deszczowego. Sesja fotograficzna. Dalszy przejazd do miejscowości Fox Glacier. Nocleg.
DZIEŃ 12.
Opuszczamy region zachodniego wybrzeża. Przejazd przez Park Narodowy Aspiring – tolkienowski Isengard w filmowej ekranizacji „Władcy Pierścieni” - z przystankami przy wodospadach i przełomach górskich rzek. Po wyjeździe z krainy ciemnych lasów deszczowych i zmianie krajobrazu postoje w punktach widokowych nad niesamowitymi polodowcowymi jeziorami Wanaka i Hawea. Spacer nad jeziorem Wanaka. Na koniec dnia dotarcie do Queenstown – nowozelandzkiej stolicy sportów ekstremalnych. Nocleg w Queenstown lub innym okolicznym miasteczku.
wizyta w apiring, Nowa Zelandia
DZIEŃ 13.
Dzień na podglądanie Queenstown i okolicy. Turystom ceniącym spokój proponujemy spacery po ogrodach botanicznych oraz degustację wina w lokalnej winnicy z widokiem na panoramę gór (degustacja dodatkowo płatna). Dla szukających mocniejszych wrażeń Queenstown oferuje wiele fakultatywnych atrakcji podnoszących ciśnienie i poziom adrenaliny... (zamawiać można praktycznie „z marszu”). Przed zachodem słońca wjazd kolejką linową na górę ponad Queenstown, skąd można podziwiać bajeczne krajobrazy okolicznych gór i jeziora Waikatipu.
queenstown-w-nowej-zelandii
DZIEŃ 14.
Eskapada do największego parku narodowego Nowej Zelandii – Fiordland National Park. Górską drogą, opisywaną przez Kiplinga jako ósmy cud świata, dotrzemy nad brzeg Milford Sound. Rejs statkiem po czarującym fiordzie, podziwianie otaczających go niebosiężnych gór, gęstych lasów deszczowych i olbrzymich wodospadów. Zobaczymy też „ujście” zatoki do otwartego morza. Powrót na nocleg do Queenstown.
Milford Sound, Fiorland, Nowa Zelandia
DZIEŃ 15.
Od rana kierujemy się do podnóży Mt. Cook, najwyższego szczytu Alp Południowych. Tam spacer szlakiem prowadzącym wśród lodowców, powstających glacjalnych form krajobrazu i alpejskich łąk. Wędrówka pod czoło 27-kilometrowego lodowca Tasmana – najdłuższego w Nowej Zelandii. Następnie przejazd nad polodowcowe jeziora Pukaki i Tekapo o nienaturalnie lazurowej barwie wody. Dalszy przejazd. Nocleg na trasie (Fairlie lub Geraldine).
DZIEŃ 16.
Po śniadaniu wyjazd w kierunku półwyspu Banksa, na którym powulkaniczne górskie krajobrazy kontrastują z malowniczymi zatokami. Postój w nadmorskiej miejscowości Akaroa – dawnej kolonii francuskiej, która do dzisiaj zachowała oryginalną atmosferę. Po wjeździe ekstremalnie krętą drogą na środek półwyspu piesza wycieczka szlakiem o niesamowitych walorach widokowych. Następnie przejazd do Christchurch i spacer po centrum miasta, które odradza się po katastrofalnym trzęsieniu ziemi sprzed kilku lat. Nocleg w Christchurch.
DZIEŃ 17.
Po śniadaniu przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy z jedną lub dwoma przesiadkami.
DZIEŃ 18.
Lądowanie na lotnisku Okęcie w Warszawie.
CENA: 14 980 PLN + 2 390 EUR
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 14 980 PLN  + 2 390 EUR x kurs sprzedaży banku Pekao SA płatne na 35 dni przed wylotem (minus I rata)
Wycieczka objazdowa o średnim stopniu trudności z 1-dniowym trekkingiem niewymagającym specjalnych umiejętności i nadzwyczajnej kondycji - średnia skala trudności.
CENA ZAWIERA
- bilety lotnicze na trasie Warszawa - Auckland, Christchurch - Warszawa
- transfery, przejazdy wewnętrzne autokarem/mikrobusem
- zakwaterowanie: hotele i motele 3***, pokoje 2-osobowe z łazienką
- wyżywienie: śniadania na całej trasie, lunch podczas rejsu po Milford Sound
- opieka polskiego pilota - przewodnika na terenie Nowej Zelandii
- opłata za elektroniczne pozwolenie na wjazd do Nowej Zelandii
- ubezpieczenie TU Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 PLN)
CENA NIE ZAWIERA
- bilety wstępu i wjazdy do parków - 350 EUR
- pozostałe posiłki (aranżuje pilot)
- zwyczajowe napiwki - 40 EUR
- wycieczki fakultatywne wymienione w programie: ok. 37 NZD (wizyta w Polynesian Spa, dzień 5) plus możliwe fakultety w Queenstown (dzień 13)
- dopłata do pokoju jednoosobowego - 580 EUR
DODATKOWE WYMAGANIA
Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.

Galeria

 
Almatur Ecco Holiday Ecco Travel Lekier Oasis Tours Centrum Turystyki Oskar Regent Rego-Bis Sun & Fun Szarpie Travel

Informacje oraz ceny opublikowane na stronach www.eskapada.pl nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

do gĂłry