noclegi, restauracje, atrakcje turystyczne
59 842 02 16 59 842 66 57
Bilety lotnicze Bilety promowe Last Minute Kolonie i obozy
Wycieczki autokarowe

KENIA - wielka piątka

Park Narodowy Góry Kenii - Jezioro Bogoria - Jezioro Nakuru - Rezerwat Masai Mara - Jezioro Naivasha - Park Narodowy Hell's Gate - Nairobi – Mombasa
Przylot do Nairobi i przejazd do Parku Narodowego Góry Kenii na krótki trekking i podziwianie drugiego najwyższego szczytu Afryki Mount Kenya. Spotkanie z Wielką Piątką w Parku Narodowym Jeziora Nakuru. Tu niezwykła okazja do przekroczenia równika! Czas na bezkrwawe safari. Wycieczka na wyspę Crescent – miejsce akcji filmu „Pożegnanie z Afryką”. Wiyta w rezerwacie Masai Marai spotkanie z plemieniem Masajów. Po pełnej wrażeń wycieczce objazdowej czas na wypoczynek na szerokich plażach nieopodal Mombasy. Kąpiele w Oceanie Indyjskim, a dla chętnych zwiedzanie Mombasy.
DZIEŃ 1.
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Nairobi przez jeden z portów tranzytowych.
DZIEŃ 2.
Lądowanie na afrykańskim lądzie w godzinach porannych. Odprawa paszportowa. Następnie transfer do Parku Narodowego Góry Kenii. Przejazd przez plantacje kawy i ananasów do podnóża drugiego co do wielkości szczytu Afryki - Mount Kenya. Zakwaterowanie w lodżach, odpoczynek i lunch. Popołudniu krótki trekking w Parku Narodowym Góry Kenia (udział w trekkingu nieobowiązkowy). Po drodze delektowanie się widokami, pierwsze spotkanie z dziką afrykańską florą i fauną. Powrót na kolację do lodży. Nocleg.
DZIEŃ 3.
Po śniadaniu ruszamy w drogę nad jezioro Bogoria - prawdziwy raj dla miłośników i obserwatorów ptaków. Zakwaterowanie w lodży, lunch. Po południu wyprawa do Parku Narodowego Lake Bogoria, podziwianie flamingów i antylop. Wizyta w „naturalnej saunie” przy gejzerach, z których słynie ta okolica. Kolacja w lodży i wieczorna kąpiel w termalnym basenie.
DZIEŃ 4.
Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Jeziora Nakuru. Spotkać w nim można zwierzęta z Wielkiej Piątki: bawoły, nosorożce, lwy i lamparty (z wyjątkiem słoni). Są też żyrafy, stada antylop i guźców. Po drodze uroczyste przekroczenie równika. Zakwaterowanie w lodżach na terenie parku, lunch. Po południu bezkrwawe łowy - safari. Kolacja i nocleg w lodżach.
Kenia, lwy, Park Narodowy Jeziora Nakuru

DZIEŃ 5.
Po śniadaniu wyjazd do rezerwatu Masai Mara. Po drodze spotkanie z najbardziej legendarnym i walecznym plemieniem Masajów. Odwiedziny w wiosce dodatkowo płatne ok. 30 USD od osoby. Lunch i zakwaterowanie w lodżach. Po południu wyprawa na foto safari. Przemierzanie ogromnej przestrzeni sawanny wypełnionej stadami gnu, żyraf i zebr. W lipcu i sierpniu miliony zwierząt wędrują z płaskowyżu Serengeti, by na żyznych równinach nad rzeką Mara znaleźć soczystą trawę. Za nimi podążają drapieżniki.
safari samochodami terenowymi, Kenia, Afryka
DZIEŃ 6.
O świcie wyruszamy na bezkrwawe łowy nad rzekę Mara. Możliwość upolowania obiektywem aparatu fotograficznego Wielkiej Piątki albo Wielkiej Dziesiątki. Podglądanie polujących drapieżników. Feria barw zmieniającej się zależnie od pór dnia sawanny. Powrót na śniadanie do lodży. Czas na relaks, po południu kolejne safari. Dzień dla prawdziwych afrykańskich myśliwych. Kolacja w lodżach.
DZIEŃ 7.
Po śniadaniu wyjazd nad jezioro Naivasha. Zakwaterowanie w hotelu nad jeziorem, czas na lunch. Popołudniu wyprawa łodzią na wyspę Crescent - spacer wśród stad żyraf i antylop w miejscach, które były planem filmowym „Pożegnania z Afryką”. Kolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 8.
Śniadanie w hotelu, po czym wizyta w Elsamer - kolonialnym domu należącym do Joy i Georgea Adamsonów. Zgromadzono w nim pamiątki związane ze słynną parą, która wychowała Elzę z afrykańskiego buszu. Na terenie posiadłości mieszkają małpy colobusy, czyli gerezy - potomkowie stada założonego przez Joy Adamson. Następnie przejazd do Parku Narodowego Hell's Gate - spacer, a dla chętnych możliwośc popływania w naturalnym spa. Powrót do hotelu. Popołudnie wolne na relaks. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 9.
Po śniadaniu przejazd przez Wielki Rów Afrykański do Nairobi. Po drodze wizyta w domu Karen Blixen - odwiedziny na słynnej farmie należącej do autorki „Pożegnania z Afryką”. Transfer na dworzec kolejowy. Wyjazd pociągiem do Mombasy. Przyjazd wieczorem, transfer do hotelu położonego nad Oceanem Indyjskim. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 10.
Dzień na zasłużony odpoczynek. W tym miejscu, rytm dnia wyznaczają przypływy i odpływy oceanu. Podczas odpływu spacery szeroką plażą wśród skał rafy koralowej, podczas przypływu kąpiele w oceanie.
DZIEŃ 11.
Ciąg dalszy plażowych uciech. Dla chętnych fakultatywne wycieczki: Zwiedzanie Mombasy (koszt ok. 50 USD).
DZIEŃ 12.
Śniadanie w hotelu, a następnie czas na pożegnanie z Afryką. Transfer z hotelu na lotnisko w Mombasie. Wylot do Nairobi, a dalej do Europy.
DZIEŃ 13.
Rano przylot do jednego z portów tranzytowych, przesiadka na samolot do kraju. Powrót do Warszawy.
Wycieczka objazdowo-pobytowa o stosunkowo niskim stopniu trudności (polecana dla rodzin z dziećmi).

TERMINY:
29.12 – 10.01.2023***
15.01 – 27.01.2023*
29.01 – 10.02.2023*
12.02 – 24.02.2023*
26.02 – 10.03.2023
12.03 – 24.03.2023
18.06 – 30.06.2023
16.07 – 28.07.2023**
13.08 – 25.08.2023**
10.09 – 22.09.2023**
08.10 – 20.10.2023*
05.11 – 17.11.2023
29.12 – 10.01.2024***
* wysoki sezon - dopłata 700 PLN + 190 USD
** wysoki sezon - dopłata 990 PLN + 340 USD
*** termin Sylwestrowy - dopłata 3 460 PLN+ 590 USD
CENA: 7 490 PLN + 2 390 USD
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 6690 PLN + 2 390 USD x kurs sprzedaży Pekao SA na 35 dni przed terminem imprezy.

CENA ZAWIERA
- bilet lotniczy na trasie: Warszawa - Nairobi, Mombasa - Warszawa
- samochody typu 4x4WD Land Cruiser z odkrywanym dachem podczas safari
- opieka polskiego pilota na całej trasie
- zakwaterowanie: podczas safari noclegi w lodżach - domki w stylu safari zwykle z basenem i ładnym ogrodem tropikalnym (w Parku Masai Mara tzw. tented lodges, czyli stylowe lodże namiotowe wyposażone w potrzebne wygody – pełnowymiarowe łóżka, łazienkę; dachy kryte strzechą), w Mombasie - hotel 5*****
- wyżywienie: trzy posiłki dziennie w parkach narodowych i rezerwatach; śniadania i kolacje w Mombasie
- opłaty za miejscowych przewodników
- ubezpieczenie TU Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)
CENA NIE ZAWIERA
- bilety wstępu do parków, rezerwatów i innych odwiedzanych obiektów - 140 USD
- wiza elektroniczna do Kenii - 52 USD
- wycieczki fakultatywne wymienione w programie - ok. 80 USD
- zwyczajowe napiwki - 75 USD

Galeria

 
Almatur Ecco Holiday Ecco Travel Lekier Oasis Tours Centrum Turystyki Oskar Regent Rego-Bis Sun & Fun Szarpie Travel

Informacje oraz ceny opublikowane na stronach www.eskapada.pl nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

do gĂłry