noclegi, restauracje, atrakcje turystyczne
59 842 02 16 59 842 66 57
Bilety lotnicze Bilety promowe Last Minute Kolonie i obozy
Wycieczki autokarowe

UGANDA - RWANDA

UGANDA - RWANDA
DZIEŃ 1 Zbiórka na lotnisku okęcie. Wylot do Ugandy przez jeden z europejskich porów lotniczych. Przybycie  do Ugandy w godzinach późnowieczornych.
DZIEŃ 2 Przylot do Entebbe, krótko po północy, transfer do hotelu. Nocleg. Śniadanie w hotelu przejazd do Mabamba Swamps głównego miejsca obserwacji ptaków na mokradłach w Entebbe. Przejazd na zachód w kierunku Parku Narodowego Kibale Forest. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 3 Wyjazd na tropienie szympansów, czyli „chimpanzees trekking” w parku lasu deszczowego - Kibale Forest. Na tym niewielkim obszarze występuje duża różnorodność małp. Przechadzka lasem deszczowym w poszukiwaniu szympansów - prawdopodobnie najgłośniejszych mieszkańców dżungli. Najpierw bowiem je słychać, a dopiero potem widać. Następnie wizyta w Bigodi Village. Po południu przejazd w kierunku Parku Narodowego Queen Elizabeth. Zakwaterowanie w lodży. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 4 Po śniadaniu safarii w Parku Narodowego Queen Elizabeth (nazwanego tak na cześć wizyty w Ugandzie brytyjskiej monarchini). Po południu dwugodzinna wycieczka łodzią po Kanale Kazinga między Jeziorem Edwarda i Jeziorem Jerzego. Obserwacja pławiących się w wodzie hipopotamów, przychodzących do wodopoju bawołów, wylegujących się na brzegu krokodyli i najrozmaitszych gatunków ptaków. Powrót do lodży. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 5 Śniadanie w lodży, a następnie przejazd na południe Parku Narodowego Queen Elizabeth Safari w Ishasha - południowym sektorze parku. Poszukiwanie słoni, antylop, lwów, topi, bawołów i innej dzikiej zwierzyny. Kolejnie wyjazd nad Jezioro Bunyonyi oraz zielone tereny zwane „małą Szwajcarią” . Wycieczka łodzią po jeziorze Bunyonyi. Zakwaterowanie w lodżach. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 6 Po śniadaniu wizyta u pierwotnych mieszkańców dziewiczego lasu Echuya Forest (lub Parku Narodowego Bwindi) - narodu Batwa, na świecie znanym bardziej jako Pigmeje - prastary lud charakteryzujący się wyjątkowo małym wzrostem (do 1,50 m). Pigmeje od 20 tys. lat zamieszkują te tereny żyjąc w równej harmonii z przyrodą. Niestety nie uchroniło ich to przed deportacją na obrzeża lasu, gdzie na siłę asymilowani są z „cywilizowaną” częścią ugandyjskiego społeczeństwa. Po południu przejazd do Parku Narodowego Bwindi, jednego z ostatnich obszarów, gdzie można spotkać zagrożone wyginięciem goryle górskie. Zakwaterowanie. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 7 Wczesne śniadanie. Rano wjazd do Parku Narodowego Bwindi - ten wilgotny obszar lasów równikowych zwany jest również Nieprzeniknionym Lasem Bwindi. W Parku Bwindi  „gorilla trekking”, czyli poszukiwania jednej z rodziny goryli. Obserwowanie przez godzinę zwierząt w ich naturalnym środowisku. Powrót na kolację i nocleg do bazy.
DZIEŃ 8 Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Rwandy, a dokładnie do Parku Narodowego Wulkanów. Po drodze podglądanie niesamowitych scen rodzajowych, m.in. transportu towarów i osób na drewnianych rowero-hulajnogach. W Parku Narodowym Wulkanów możliwość fakultatywnych aktywności: poszukiwanie złotych małp (golden monkeys trekking) lub Old Karisoke trekking (zobaczyć można grób Dian Fossey). Nocleg w lodży w Ruhengeri lub okolicy.
DZIEŃ 9 Rano przejazd do centrum instytutu badawczego Karisoke. Po południu wyjazd z wulkanów wzdłuż jeziora Kivu do Kibuye. Kolacja i nocleg w hotelu.
DZIEŃ 10 Śniadanie, a następnie fakultatywnie przepłynięcie łodzią po jeziorze Kivu lub fakultatywna wycieczka rowerowa wzdłuż Szlaku Nilu Kongo. kontynuujemy naszą podróż do Parku Narodowego Nyungwe. Jeden z najstarszych lasów deszczowych w Afryce, ten górzysty region łączy w sobie dziką i niebywale piękną przyrodę.
DZIEŃ 11 Wczesnym rankiem, o godzinie 6:00 przejazd do lasu Nyungwe na trekking z szympansami. Park we którym odbędzie się wyprawa obejmuje 1020 kilometrów kwadratowych zielonych wzgórz, największego górskiego lasu tropikalnego w Afryce Wschodniej. Nyungwe jest domem dla 13 różnych gatunków naczelnych, w tym szympansów (jest ich około 500). Nyungwe jest również najważniejszym miejscem obserwacji ptaków w Rwandzie, z ponad 310 gatunkami ptaków. Po południu zajęcia fakultatywne, w tym „spacer pod baldachimem”, aby obserwować las i ptaki lub kolejny krótki spacer po lesie. Kolacja i nocleg w Emeradude Kivu Resort.
DZIEŃ 12 Po śniadaniu opuszczamy Nyungwe National Park. Zatrzymujemy się w Huye (Butare), czyli drugim największym mieście w Rwandzie. Wstęp do uniwersytetu i muzeum narodowego. Charakterystyczne sklepiki z rękodziełami są tutaj codziennością znaleźć tam możemy m.in. wyroby z drewna czy kosze. Kolejny nasz przystanek będzie w Nyanza znajduje się tam pałac królewski w którym są orginalne, starożytne przedmioty należące dawniej do Mwami, króla Rwandy. Przyjazd do Kigali. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 13 Przejazd do stolicy kraju - Kigali. Przejazd przez centrum miasta, spacer i czas wolny na zakup pamiątek. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych.
DZIEŃ 14 Przylot do Europy przerwa tranzytowa. Wylot do Warszawy. Przylot w godzinach okołopołudniowych.
TERMINY:
27.02 – 12.03.2023
13.03 – 25.03.2023
26.06 – 09.07.2023
17.07 – 30.07.2023*
14.08 – 27.08.2023*
03.09 – 16.09.2023
27.11 – 10.12.2023
19.12 – 03.01.2024**
28.12 – 10.01.2024**
* wysoki sezon - dopłata 1470 PLN + 220 USD
** termin sylwestrowy – dopłata 1670 PLN + 240 USD
CENA: 8 890 PLN + 3 320 USD
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 8 890 PLN + 3 320 USD x kurs sprzedaży Pekao SA płatne na 35 dni przed imprezą (minus I rata)
CENA ZAWIERA

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa – Entebbe, Kigali - Warszawa
 • zakwaterowanie: lodże, hotele, pensjonaty na poziomie 3*** (lodże - murowane, drewniane lub namiotowe  - połączenie stylu safari i stylu miejscowego, pełnowymiarowe łóżka, łazienka, itp.; zwykle położone są w otoczeniu ogrodu tropikalnego, przy niektórych z nich znajduje się basen kąpielowy); pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • wyżywienie: śniadanie, obiadokolacje.
 • permity (pozwolenia) na trekking do goryli i szympansów
 • transport: samochody typu 4x4 landcruiser
 • lokalni przewodnicy
 • opieka polskiego pilota-przewodnika
 • ubezpieczenie TU Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

 • opłaty do parków narodowych i na obszary chronione oraz bilety wstępu: 390 USD
 • opłata za wizę: 100 USD (wizy wyrabiane przez Internet)
 • zwyczajowe napiwki: ok. 70 USD
 • dopłata do pokoju 1-osobowego: 460 USD

DODATKOWE WYMAGANIA
Wymagane szczepienie na żółtą febrę oraz wskazana ochrona przeciwmalaryczna.
Wymagania związane z Covid-19:
osoby zaszczepione przeciwko Covid-19: nie ma wymogu robienia testów.
osoby niezaszczepione: obowiązek przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR wykonanego w okresie do 72 godzin przez podróżą przy wjeździe i wyjeździe z Ugandy.

Galeria

 
Almatur Ecco Holiday Ecco Travel Lekier Oasis Tours Centrum Turystyki Oskar Regent Rego-Bis Sun & Fun Szarpie Travel

Informacje oraz ceny opublikowane na stronach www.eskapada.pl nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

do gĂłry